FENG-SHUI

Každý člověk je jiný a tomu odpovídá i prostor, ve kterém žije. Feng-shui pracuje s energií "čchi" (polarita jin a jang) a s pěti elementy (dřevo, oheň, země, kov a voda), za pomoci kterých v prostoru vytřávříme harmonii. K tomu lze použít barvy, tvary, materiály, vůně, zvuky a další pomocníky. Harmonizovat můžeme jakýkoli prostor, ve ktrém se dlouhodobě vyskytujeme (domov, kancelář, tělocvičnu,...). Pro začátek se o to můžete pokusit vy sami.

Zásadní je samozřejmě DOMOV

Vždy je třeba akceptovat, že domov je odrazem toho, kdo jsme. Neexistuje proto "jednotná forma", která musí být vždy dodržena, aby byl náš prostor harmonický. Existují však základní pravidla, kterých je možné se při zútulňování domova držet:

  1. vytvořte volný prostor = žijeme v "uspěchané" době, a proto je třeba aspoň doma vytvořit klidné místo, kde máme možnost odpočívat a sbírat síly. Potřebujeme nejen klid, ale i prostor, takže je důležité nehromadit věci. Dovolte prostoru volně dýchat...
  2. budiž světlo = každý část domova potřebuje své. V ložnici jistě není vhodné umístit silné světlo, jako v pracovně, kde má být vše viděno jasně. Přemýšlejte o tom!
  3. vnímáme všemi smysly = použitím jemných Éterických olejů například na ložní prádlo můžete zklidnit nepokojnou mysl a navodit regenerační spánek.
  4. květiny a doplňky = snad každou duši pohladí pohled na něco osobního. Pokuste se nacítit na to, co vás těší a třeba jen drobnost umístit do vlastního domu.
  5. společná a soukromá část = každý člen domácnosti by měl mít svůj vlastní koutek (pracovna, koupelna, šatna, ložnice) a naopak v každé domácnosti je třeba mít místo pro společná setkání (jídlena, obývací pokoj). Nebojte, rozdělit jde i krabičku od sirek...
  6. prostor žije = domov není jen místem pro jeho stále obyvatele, ale i prostorem pro setkávání blízkých duší. Nechejte ho tedy ožít!