Myšlenky

Prosinec 2018

Konec roku jsme se s manželem rozhodli prožít v hotelu Lázně Vráž. Jedná se o bývalý zámek rodu Lobkowiczů, zasazený do klidné krajiny nedaleko Písku. Propagační materiály slibovaly osobní přístup a klid, který jsme si po velice rušném roce chtěli užít.  S manželem jsme oba vegetariáni, takže jsem se dopředu vyptávala, zda s tím nebude problém. Prý ne... 

Bohužel, kuchař ani obsluha patrně o vegetariánství nikdy ani neslyšela! Nebudu zde popisovat podrobně, jak vypadal přístup, až do doby, než jsem si stěžovala na vedení hotelu. Pak se vše obrátilo a pro změnu jsme byli nejprotěžovanější hosté....

Za tuto zkušenost nesmírně děkuji, protože mi pomohla uvědomit si 2 věci:

1) poskytování služeb je opravdu velice náročná činnost a každý by měl jejímu naplnění věnovat nemalou energii

2) vegetariánství je v ČR stále ještě opomíjené, a proto se budu snažit ze všech sil, představit ho co možná největšímu okruhu lidí

Věřím, že nás soucitných bytostí, které jen bezohledně nekonzumují vše, co jim přijde pod nos je dost. 

Pojďme se tedy vzájemně potkávat a představovat své postoje a názory dalším!

Do nového roku nám všem přeji nejen hodně zdraví, štěstí a lásky. Přeji nám hodně soucitu a uvědomnění si...

S láskou Eva

Citát, který mne zasáhl

"Nemluv se mnou o své duchovnosti. Nemám zájem... Prosím, nemluv se mnou o "čistém vědomí" nebo "o životě v absolutnu". Chci vidět, jak se chováš ke svému partnerovi. Ke svým dětem, rodičům, tvému vzácnému tělu.
Prosím, nedávej mi přednášku o iluzi odděleného já nebo o tom, jak jsi dosáhl blaženosti za pouhých 7 dní. Chci cítit skutečné teplo zářící z tvého srdce. Chci vědět, jak dobře umíš naslouchat. Jak vnímáš informace, které neodpovídají tvé vlastní filozofií. Chci vidět, jak komunikuješ s lidmi, kteří s tebou nesouhlasí.
Neříkej mi, že jsi probuzen a zbaven ega. Chci tě poznat mimo slova. Chci vědět, jak se cítíš, když tebe obklopují neštěstí. Jestli se dokážeš úplně ponořit do bolesti a nepředstírat, že jsi nezranitelný. Jestli umíš procítit svůj hněv, ale nejít do násilí. Jestli jsi schopen naplno prožit smutek, aniž bys se stal jeho otrokem.
Jestli umíš snést svou hanbu bez ponižování jiných. Jestli dokážeš udělat chybu a přiznat to. Jestli jsi schopen říct "omlouvám se" a myslet to vážně.
Nemluv se mnou o své duchovnosti. Mne to nezajímá. Jen se s Tebou chci setkat. Poznat tvé srdce."

J. Foster

 

Jaro 2018

Hurá, konečně přišlo jaro! Nevím, jak prožíváte tuto část roku vy, ale pro mne je to nejradostnější období celého roku. Po zimním útlumu vše začíná pučet, rozkvétat... Moji kamarádi se často smějí, že jsem na "sluneční pohon" - opravdu, s prvními slunečními paprsky začínám ožívat a vymýšlet nové projekty a aktivity. Pro letošek jsem si vybrala opravdu velké téma - životní cesta mne přivedla k možnosti pobývat opět více v zahraničí, a protože mám výzvy ráda, využiji tuto možnost pro větší změnu. Účetní kancelář se již dostatečně stabilizovala, volnočasové centrum se pomaličku chystá na prázdninový provoz a já mám tak volné ruce pro cestování. S tím vzniká i naprosto nový cestovatelský projekt. Samozřejmě vás všechny budu průběžně informovat.

Tak hodně sila a slunečních paprsků...

Zdravím z přípravy na Filipo-jakubskou noc ;-)

 

Příchod Zemského Psa

Návštěvníci mých stránek ví, že životní odpovědi a pomoc hledám v učení starých čínských mistů a jejich kalendáře. Všichni jste jistě svým způsobem oslavili příchod roku 2018, ale Čínský nový rok nás teprve čeká. Již 15.února ve 23 hodin vystřídá současného vládce Zemský Pes.

Pro mne má tento rok ještě jednu společnou symboliku PSA. Čas narzál a já mám možnosti rozšířit své služby v oblasti Práce se psi. Psí terapie se stále rozšiřují, ladíme poslední detaily Psího tábora 2018 a počet čtyřnohých klientů  stoupá.

Teším se na společně prožité chvíle...

Podzimní zastavení

Také máte na podzim pocit, že se vše kolem vás zastavuje? Mne podzimní počasí vždy přinutí víc sedět doma a dohánět resty, na které mi letní sluneční paprsky nedaly prostor. V takových chvílich přemýšlím o nových projektech a odvaze pustit se do neznámých vod. V tomto smyslu mi přišla i pěkná zpráva, o kterou se tu s vámi chci podělit.

Přeji vám hodně sil a odvahy...

Můj život a terapie psů

Před 18 lety jsem si jako chovatelka německých ovčáků pořídila na trhu kříženku jezevčíka. Už samo pořízení by vydalo na vlastní příběh, ale to až jindy…

Beruška, tak se jmenovala, byla do 8 let téměř bezproblémový pejsek, který se mnou sdílel běžné životní příběhy. Pak jsem jí při hraní na louce objevila první bulku na bříšku. Následovala operace, odstranění 3 struků a ujištění, že vše vypadá dobře. Za 3 měsíce se objevila další bulka. Po kontrolním rentgenu mi  MVDr. vysvětlil, že metastázy jsou rozsáhlé, další operace nemožná a předpoklad budoucnosti 2-3 měsíce života. S takovou zprávou jsem se ale odmítla smířit.

Sama na sobě jsem již pár let „testovala“ alternativní medicínu ve formě bylinných preparátů, takže jsem se dlouho nerozmýšlela a lidské dávkování přepočítala na 8 kg pejska. Výsledek se dostavil brzy a pan doktor jen nevěřícně kroutil hlavou. Začala jsem s aplikací čínských léčivých hub a výtažků z bylin. Následovala úprava stravy řízená momentální zátěží organismu v harmonii se zátěží prostoru žití. Beruška se v plné kondici dožila téměř 14 let.

Když odešla, vstoupila mi do cesty další psí společnice, shih-tzu Sellyn. Na rozdíl od Berušky to bylo od mládí štěně slabší (patrně důsledek nevhodného křížení  příbuzných rodů a nedostatečné výživy matky). Měla jsem tak možnost postupovat v léčbě přírodními produkty a učit se další nové věci. Poslední velká lekce přišla s lednem 2017. Sellyn v důsledku virózy přestala téměř chodit. Veterinář zhodnotil její stav jako vážný s obavou, že bez operace se stav asi nezlepší. Kromě bylinek jsem tedy zapojila i rehabilitace. Začala jsem jemnými masážemi a postoupila až na rehabilitační cviky na míči a za pomoci Dornovy metody vrátila Sellynce jistotu při chůzi. Alternativa opět slavila úspěch. Sellynka chodí celkem bez problémů a žádná operace se zatím nechystá.

A co z toho plyne? Že lze zvířata léčit pomocí přírodní medicíny je samozřejmé. Přece své miláčky nebudeme zatěžovat zbytečně chemií, když jsou stále velmi vnímaví k přírodě, ze které vyšli. Mám zkušenost, že přírodní produkty u zvířat velmi rychle zabírají a domnívám se, že je to hlavně z jednoho důvodu. Naši zvířecí společníci si nevsadí do hlavy myšlenku „to mně nepomůže, to nezabere“. Prostě se jen naladí na zdroj energie a síly, kterou přírodní medicína přináší a zdraví se v plné síle navrátí.

Doufám, že i my, lidé, brzy pochopíme, že vše co k uzdravení potřebujeme, najdeme v přírodě a hlavně v sobě…

Hodně štěstí

Bosenské pyramidy 2017:

Ohnivý Kohout je v plném proudu a s ním i příprava nových projektů. Pro inspiraci jsem si zajela do čarovného kraje Bosny a Hercegoviny, kde se narodil překlrásný projekt Yoga ve stínu pyramid. Díky této návštěvě v současné době společně s Danielou Bohatou (českou průvodkyní Bosnou a Hercegovinou) připravujeme na příští jaro cvičení s pobytem na pyramidě Slunce. Více se dočtete v záložce cvičení.

Nový rok 2017:

Drazí přátelé, dostáváme mimořádnou příležitost uvědomit si, co je pro nás důležité a co bychom měli pominout. Je tu možnost opravdu zvolit Cestu, po které chceme jít dál. K tomuto rozhodnutí nám pomůže energie nového roku Ohnivého Kohouta, který se ujme vlády 27.ledna ve 23 hodin. 

Pojďme představit náš směr veřejně a v plné síle. 

Přeji vám všem hodně štěstí....

Prosinec 2016:

"Nemoc nás může zastavit a dát nám moc." To bylo mé motto druhé poloviny letošního roku. Fyzické tělo se zastavilo a duše tak měla dost "času" prozkoumávat, kudy vede její cesta. Jsem za tuto lekci nesmírně vděčná a děkuji za každou chvíli. Všechno to byly jen střípky vedoucí k rozhodnutí pro velkou změnu. Jedna z části je vidět i na těchto stránkách, které od ledna postupně přepracuji.

Změna tak dostane novou energii již brzy.

 

Říjen 2016:

"Zastavení" - to je slovo, které v uplynulých měsících doslova vtrhlo do každé buňky mého těla. Možná si někteří z Vás všimli, že jsem se na delší dobu odmlčela soukromně a dokonce ani pracovně jsem nebyla vidět tolik, jako v předchozích letech. Život je nádherný a poskytuje nám přesně to, co právě potřebujeme, abychom našli svou pravou cestu.

Když se teď ohlédnu zpátky, ani si nepamatuji, kdy jsem měla sílu na "život s radostí". Vše jsem dělala jaksi automaticky - sice tak dobře, jak jen jsem uměla, ale s vypětím všech sil. A právě to si vybralo svou daň. Koncem července jsem vážně onemocněla. Tělo už nezvládalo nápor práce a zastavilo se. 1,5 měsíce jsem jen bezvládně ležela, neschopná cokoli dělat, dokonce ani myslet. Jediné, co jsem si plně uvědomovala, byla chuť ŽÍT...

Tím bylo rozhodnuto. I když prý ani lékaři zprvu nevěřili, že se mi to podaří, dnes už se pomaličku vracím zpět do aktivního života. A proč vám to tu vlastně vyprávím? Díky tomu "nucenému" zastavení jsem si mnohé uvědomila. Nezáleží na tom, jak úspěšný člověk je. Není vůbec podstatné, zda se líbí či nelíbí svému okolí. Pro život je důležité pouze vyzařování radosti a vnitřní nasměrování. Co vyzařujeme, to se nám vrací.

Myslete na to, prosím, až se budete rozhodovat o dalším kroku. "Pokud to není jasné ano, je to ne!"

 

Květen 2016:

Vnímavému oku návštěvníkovu patrně neuniklo, že v mém kontaktu přibylo jedno slovo. Sice jsem veřejně řekla ANO... ale pořád jsem to já.

Opět jsem měla možnost si ověřit, jak důležité je mít okolo sebe skvělé lidi, kteří nás posouvají dále... Svatba byla jen součástí naprosto jedinečného času, během kterého vznikla nová přátelství a možná i budoucí společné projekty.

Z celého srdce děkuji nejen všem zúčastněným, ale i těm, kdož byli duší s námi a pomohli nám vytvořit jedinečný okamžik plný nových příležitostí. Věřím, že se nám podaří nastíněné projekty realizovat a posunout se tak mnohem dál.

Přeji nám všem hodně štěstí...

 

Leden 2016:

Dobré duše. Přeji Vám všem hodně štěstí, zdraví a hlavně lásku v srdcích...

Srpen 2015:

Pomalu nám kočí prázdniny a naopak začínají povinnosti spojené s novým školní rokem.  I během prázdnin jsem se snažila rozvíjet "své děti", a to nejen ty lidské, ale i ty pracovní. Pomohla jsem zrealizovat první příměstský fototábor v Černobílém centru, který vykouzlil na tváři hodně úsměvů, za což jsem nesmírně vděčná. Pár foteček z jeho průběhu najdete zde

Nyní nám na dveře klepe září a s ním i mnoh nové zařátky. Nejen děti se připravují na další příval informací, ale i řada dospělých uvažuje o rozšíření vlastního vzdělání. Připravuji tedy nové výukové projekty, jezdím po republice a přednáším... Tato práce mne naplňuje a poskytuje mi radost. Z celého srdce bych si přála, aby všichni lidé dělali práci s radostí a láskou. Doufám, že svým přičiněním pomohu tuto radost rozsvítit aspoň u některých svých posluchačů.

Moje krétská inspirace, aneb jak načerpat síly před novou prací

 

Prosinec 2014:

Zítra přijde poslední den roku 2014. Všude v mém okolí se lidé zastavují, více se usmívají a připravují se na oslavu roku nového. Přeji vám všem, abyste nalezli to, co hledáte, potěšili se ze všeho nového a našli přesně ta správná novoroční předsevzetí, která budete mít opravdu chuť a sílu plnit. 

Můj letošní počin je Černobílé centrum, které se stalo "srdcovou záležitostí" a náplní novoročního předsevzetí. Doufám, že bude přinášet radost nejen mě, ale hlavně všem dobrý duším, které ho navštíví...

Přeji všem jen to nejlepší a hodně radosti.

Listopad 2014:

Máme tu podzim. Při setkávání se svými klienty slyším dost často slova jako podzimní deprese, útlum, úbytek aktivity a podobně. Naštěstí už se množí i radost z nového ročního období, za kterou jsem nesmírně vděčná. Myslím, že žádný den našeho života bychom neměli promarnit tím, abychom byli smutní nebo bez energie. Každý okamžik je z čeho se radovat a na co se těšit. Je úplně jedno, zda je tou radostí nějaký úspěch nebo "jen" úsměv, kterým nás obdaří někdo v našem okolí. 

Mě dnes například potěšil úsměv slečny v obchodě. Popřála mi hezký den a já jsem si její přání vzala k srdci - měla jsem opradu hezký den. Při výuce jsme si s klientkou kromě práce moc pěkně popovídaly a na závěr zacvičily. Vidíte, jak málo stačí, abychom zažili něco mimořádného? Když to tak pěkně funguje, pojďme rozdávat úsměvy a radost dál. Stačí, když každý den uděláme jen to, že se okolo sebe nebudeme mračit. Brzy se nám naše "námaha" vrátí - třeba právě v tom, že budeme mít pěkný den.

A má další kapka pro pěkný den přichází v tuto chvíli. Právě dokončuji koncept vzdělávání prolnutý učením starých čínských mistrů. Díky mému zaujetí učením staré Číny jsem se pokusila aplikovat to, co už vím do vlastní profese. Sestavila jsem výukový program účetnictví, sestávající z pěti vzájemně navazujících modulů a doplnila ho vlastními studijními materiály v dost neobvyklé podobě. Systém jejich vzájemnosti určuje pět prvků energie, která se otiskla i do způsobu výuky. V prvním modulu tedy porosteme a budeme se rozvíjet s energií DŘEVA, navážeme s dynamikou OHNĚ a tak dále. Stejný způsob práce s energiemi využívám i při cvičení yogy, které má své stálé příznivce. 

Těším se na ohlasy a vaše úsměvy. Krásný den... :-)

 

Srpen 2014:

Minulý pátek jsem se spolupodílela na Dnu otevřených dveří v Černobílém centru. Do posledního okamžiku jsem netušila, co mne čeká - kolik přijde lidí, jaká bude atmosféra, co nového zažiji... Přišla jsem tedy s otevřeným srdcem a bez představ, které by bylo třeba naplňovat. Odměnou mi bylo odpoledne, na které se nezapomíná. 

Setkala jsem se s mnoha inspirativními lidmi, vyslechla nespočet hřejivých slov a radosti nad obohacujícím setkáním. Opět mne tedy tato zkušenost potvrdila potřebu osobních setkávání a vzájemné lidské blízkosti. Život není jen o práci a povinnostech. Je o sdílení a hlavně o prožívání.

Děkuji za tuto lekci a těším se nadalší dny. Pokud byste chtěli nahlédnout do atmosféry odpoledne, podívejte se na pár fotografií zde.

Můj dík patří všem, kdo se na večeru podíleli prací i svou milou přítomností. Velký dík všem dobrým lidem.

Červenec 2014:

Prázdniny jsou v plném proudu a s nimi přišlo i mé nejoblíbenější roční období - léto. Sluníčko dodává energii, zahřívá tělo a pod svými paprsky umožňuje krásné denní snění. Když se dívám na další krok mé cesty, opravdu mám pocit, že je to sen, ale není. Po více jak ročním čekání se totiž zhmotnilo mé přání na vlastní kancelář v centru Prahy.

Ten uplynulý čas vnímám jako zkoušku trpělivosti a odhodlání posunout se zase o kousek dál. Od okamžiku, kdy jsem odešla z bývalé společnosti, jsem věděla, že toužím po něčem vlastním, ale byly to pouze nejasné představy a sny. Stále jsem své pocity hodnotila a dávala jim reálnější podobu. Podle jednoho citátu "Cíl je sen s datem realizace", a to datum už mám před sebou. Od 1. srpna 2014 si pronajímám útulné prostory na adrese Černá 1705/13, Praha 1 - jen 5 minut chůze od stanice metra Národní třída. 

Mým cílem je otevřít prostor všem lidem, kteří hledají informace a sami sebe nebo naopak mají ostatním co říci. Nabízím prostor pro pořádání kurzů, školení, seminářů i cvičení a relaxaci. V těchto dnech jednám se svými vzácnými přáteli, kteří v nových prostorách povedou různé přednášky a semináře. O konkrétních akcích budu psát zde i na webových stránkách své společnosti YesOwl Consulting s.r.o.

První akce v novém prostoru se uskuteční poslední srpnový pátek a všichni jste na ní srdečně zváni.

Duben 2014:

Život není složen z cílů, kterých chceme dosáhnout. Život je cesta k jejich dosažení... Každý krok přináší nová setkání a podněty, které mohou, ale nemusí předznamenávat další směr, kterým se vydáme. 

Stále o této cestě přemýšlím. Jsou dny, kdy vím naprosto přesně, po které cestě se mám vydat, a pak přichází dny váhání a nejistoty. Myslím, že tyto stavy prožíváme všichni, ale rozdíly jsou v tom, co nosíme hluboko v sobě. Častokrát se při své práci setkávám s úžasnými lidmi, kteří pochybují ne o své cestě, ale sami o sobě. Mé oči vidí úžasné osobnosti plné energie a síly. Oni sami se tak nevidí. Proč to tak je? Co některé z nás nutí pochybovat sami o sobě?

Na tyto otázky se snažím nacházet odpovědi během práce se svými klienty. I já stále své odpovědi hledám, ale jsou to zodpovězené otázky na další směr mé cesty, ne na člověka, který po cestě kráčí. Je důležité, abychom si uvědomili, že nikdo na své cestě není sám. Máme okolo sebe své přátele, rodinu, lásky,... Důvěřujme sami sobě a svému okolí. To nám pomáhá nalézt všechny odpovědi. Život nám stále staví do cesty setkání, která působí jako zrcadlo našich vlastních činů. Pozorujme, jaké pocity v nás toto zrcadlo vyvolává. Je-li to radost a štěstí, v pořádku. Jsou-li to reakce ne tolik pozitivní, je na čase se zamyslet nad vlastním životem a jeho směřováním. Dostáváme vše, co potřebujeme.

Děkuji za to...

 další krok na mé cestě...

 

Únor 2014:

Uběhly další dva měsíce, skončil čínský rok Vodního Hada a uvolnil prostor pro rok nový. Podle čínských mistrů bude rok Dřevěného Koně přát všem odvážným a nadšeným. Kdo se nezalekne jeho tempa, může očekávat velké úspěchy. Nic ovšem není zadarmo, a proto je třeba využít nastupujících energií a spojit je s vlastní odhodlaností a jasnými cíly.

Rozhodla jsem se všeho výše popsaného využít a vrhnout se do další práce. Dlouho jsem přemýšlela, ve které pracovní oblasti života se cítím nejlépe a jednoznačně vyhrála pozice lektora. K původním odborným kurzům účetnictví jsem přidala vedení menší skupiny při rehabilitačním a nápravném cvičení. Hlavní činností je ale stále lektorování odborných kurzů zaměřených na účetnictví a podnikání. Posílám proto do světa nové webové stránky, na kterých se návštěvníci mohou dočíst o kurzech a seminářích, které pořádám a lektoruji. 

Nejdůležitější je pro mou práci spokojenost klientů a chuť vracet se na další akce, které pořádám. Ti z vás, kteří už mne na nějakém kurzu zažili, snad potvrdí, že svou práci dělám nejenom dobře, ale hlavně srdcem. Všichni ostantí se mohou přijít přesvědčit na některou z mých vzdělávacích akcí.

Těším se na vás...

 vedení vlastních výukových programů

 

Prosinec 2013:

Pomalu končí další rok a s ním přichází i doba rekapitulování všeho, co jsme v tom odcházejícím roce dokázali. 

Co tedy znamenal rok 2013 pro mne? Byl to rok velikých změn a zásadních rozhodnutí.

První určitě bylo únorové opuštění postu spolumajitelky prosperujícího vzdělávacího centra. Mé rozhodnutí téměř nikdo nechápal a mnoho lidí za tím hledalo různé pohnutky. Ani já sama jsem se v tom nedokázala v dané chvíli vyznat. Najednou jsem prostě potřebovala pryč. Když se teď ohlédnu zpět, už většinu těch dříve nepopsatelných pocitů pojmenovat dokážu, ale to nejdůležitější, co jsem si z této zkušenosti odnesla je přesvědčení, že nemusím pro své pocity hledat vysvětlení. Pokud se v nějaké situaci cítím špatně, prostě pro mě není dobrá. A neexistuje žádný důvod, proč zůstávat v situaci, která mi škodí.

Další zásadní změna byla ukončení vztahů, kde jsme zůstávali spíš ze setrvačnosti, než z lásky a přátelství. Nešlo jen o dlouhodobý partnerský vztah, který nás oba spíš svazoval než posouval dál, ale ukončila jsem i mnohé vztahy kamarádské. Věřím, že lidé se potkávají proto, aby se vzájemně obohatili a posunuli se dál na své vlastní cestě. Když jdou vedle sebe, přináší jim to radost a vzájemné obohacení. Život nám ale připravuje různé křižovatky a někdy prostě přijde doba, kdy se každý potřebuje vydat jiným směrem, aby naplnil svůj Osud. Pak je tedy důležité, popřát si hodně štěstí a nová obohacující setkání.

A co mi k těm rozhodnutím pomohlo? 

V prvé řadě nalezení sebe sama. Stále jsem se snažila posuzovat optikou někoho jiného - své rodiny, přátel, okolí,... Můj život ale nikdo z těch lidí nežije. Ve svém těle jsem pouze já sama, a proto záleží jen na mě, jak se sebou naložím. Nemusím se nikomu zpovídat a za svá rozhodnutí ponesu následky také jen já sama. Tak proč se stále snažit zapadnout do představ druhých?

Druhý klíčový okamžik pro odstartování všech těch "velkých změn" byla jistě má cesta na Srí Lanku. Odletěla jsem "pouze" praktikovat yogu a vrátila jsem se s přesvědčením, že už nechci pouze procházet životem, ale toužím ho opravdu prožít. Setkání se štěstím ve tvářích lidí, kteří nežijí ani zdaleka v takovém přepychu, jako já doma, mi ukázal, že štěstí naleznu jen ve svém nitru a ne v okolí. 

Jeden můj vzácný přítel mi dost často říká: "Když budu šťastný a spokojený já, budou se tak cítit i lidé v mé blízkosti." 

Děkuji za tu pravdu... xxx

 mé lektorské začátky - společnost Sigmin a rok 2007