Práce se psy

Psi mne velmi těsně provází celý život. Začínala jsem už jako dítě s výcvikem službních plemen - německých ovčáků, v mládí kvůli zaměstnání a nedostatku času vyměnila výcvik poslušnosti  za agility - psi střední velikosti. Nyní jsem kvůli cestování velikost psího společníka ještě zmenšila - shih tzu. Bez psa bych si ovšem svou životní cestu představit nedokázala...

Jak se můžete dočíst v Příbězích čtyřnohých společníků, postupem času mne život od spolupráce se psy přivedl i ke psím terapiím. Na svých společnících jsem si vyzkoušela neuvěřitelný vliv fytoterapie i rehabilitace, kdy se z medicínsky "neřešitelné" diagnózy stala minulost a mým čtyřnohým přátelům pomohla k plnohodnotnému životu bez bolestí a omezení.

Nyní tyto odzkoušené metody nabízím i dalším zájemcům.

Můžete se mi ozvat zde.

 

Život se psy

Vyrůstala jsem s nimi od narození. Díky domku se zahradou jsme vždy měli německé ovčáky. V devíti letech mne táta přihlásil do Kinologického klubu, a tak začal můj opravdový život se psy. Učila jsem se, jak pracovat se služebními plemeny a cítila, že je můj život s psím společníkem provázaný.

I když jsem kvůli práci "vyměnila" velké psy za menší plemena, má láska zůstala stejná. Díky různým životním peripetiím jsem rozšířila svou působnost i na psí terapii a myslím, že jsem tím otevřela nekonečnou bránu poznávání nejen psů, ale i sebe sama...

Snažím se pomáhat nejem vlastním pejskům, ale i společníkům mých přátel a známých. Nejdůležitější je pro mne navázání důvěry a tichého rozmlouvání se psím klientem, které vede ke zlepšení jeho zdravotního stavu a navození větší pohody.

Přesný popis Mojí praxe v datech se dozvíte vlevo na této stránce.

Trocha vtipu...

OBJEDNÁVKA HOTELU            

Majitel psa napsal majiteli hotelu: 

„Vážený pane, rád bych se ve Vašem hotelu ubytoval se svým psem . Je slušně vychovaný, neštěká a nepřidělá obsluze žádnou práci." 

Majitel hotelu odpověděl:

„Vážený pane, svůj hotel provozuji už 25 let. Za celou tu dobu mi žádný pes neukradl ručník, osušku, župan, toaletní papír ani příbor či obraz na zdi. Ani jednou jsem kvůli psovi nemusel uprostřed noci volat policii nebo záchranku, protože se opil a ublížil sobě nebo komukoliv jinému. Ani jednou jsme kvůli psovi nemuseli malovat pokoj, protože by ho pozvracel. Váš pes je tedy v mém hotelu vítán. A pokud se za Vás zaručí, můžete přijet s ním."